Категорії розділу

На допомогу учню [0]
Педагогічна скарбничка [16]
Методична скарбничка [29]
Скарбничка класного керівника [5]
Поради для молодого викладача [12]
Поради для майстра виробничого навчання [1]
Психологічна скарбничка [1]
Пропонуються поради практичного психолога Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг
Ліцензування [4]

Пошук





Вівторок, 07.01.2025, 05:17
Вітаю Вас Гість | RSS
Миколаївський професійний ліцей будівництва та сфери послуг
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог файлів


Головна » Файли » Педагогічна скарбничка

Звіт директора
30.10.2013, 08:19

Звіт

директора Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг

Машкова Олександра Васильовича

про підсумки роботи педагогічного колективу

за 2012-2013 навчальний рік

Діяльність Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг здійснювалась згідно з вимогами основних нормативних документів, Статуту ліцею. Навчальний заклад виконував свою найголовнішу задачу – здійснював підготовку кваліфікованих робітників. Весь навчально-виховний процес був організований на принципах гуманістичної, особистісно-орієнтованої педагогіки і демократизму незалежно від політичних, громадянських, релігійних уподобань і включав: природничо-математичну, суспільно-гуманітарну, фізичну, загально професійну, професійно-теоретичну, професійно-практичну підготовку, а також виховну роботу з учнями.

У 2012 році на навчання прийнято 205 учнів. На початок 2012/2013 н.р. у ліцеї навчалося 449 учнів, було укомплектовано 17 груп. На 01.07.2013 р. випуск складає – 116 учнів, з них: 74 – за професіями, 29 – продовжили навчання, 3 – призвані на службу до лав України, 3 – декретна відпустка, 7 – виїзд на ПМП.

Певних результатів досягнуто в роботі по співпраці з роботодавцями: ТОВ «Престиж ЛТД», ЗАТ «Фарн», ТОВ «Пишка», АТЗТ «МСУ-139», ФОП «Купчишин», ПП «Баранова», ПП «Полушина», ПП «Горєлов», ВАТ ОКБ «Сухого» (база відпочинку АР Крим), ФОП «Бєлов» (б/в «Голубі далі») та іншими.

У 2012/2013 н.р. педагогічний колектив продовжив роботу над методичною темою «Від самовдосконалення педагога до життєвих компетентностей учня». Методичні заходи були спрямовані на вирішення третього етапу цієї проблеми. Протягом року організовані школа викладача «Сучасні підходи до організації навчально-виробничого процесу» з метою удосконалення методики проведення уроку та підвищення його результативності та школа майстра виробничого навчання «Формування особистості педагога - основа розвитку освіти» з метою удосконалення педагогічного потенціалу майстра. Школа педагогічного досвіду «Сучасному уроку наукову організації, високу якість» працювала з метою впровадження педагогічних ідей, що сприяють підготовці ліцеїста здатного орієнтуватися в різноманітних життєвих ситуаціях.

Проводилися семінари: психолого-педагогічний «Забезпечення психологізації навчально-виробничого процесу як фактор реалізації компетентнісної парадигми в освіті»; практикум «Формування інноваційної компетентності, інноваційної грамотності, культури та використання інноваційних технологій у педагогічному процесі». З метою удосконалення навчально-виробничого процесу пройшов практико-орієнтований проект «Інноваційні технології у практиці роботи викладачів ліцею».

У листопаді-грудні в ліцеї проходив фестиваль методичної роботи. Було проведено три методичних уроки теоретичного та три методичних уроки виробничого навчання. Були організовані конкурси газет: «Travel to England», «У світі історії», «Фізика і життя», «Моя професія — автослюсар!», «Цікавинки української кухні». Викладач математики Петрик О.Ю. проводила інтелектуальну гру «Найрозумніший». Незвичайно цікаво пройшли вікторини «Шануймо рідне слово» (викладач української мови та літератури Лелик Я.В.) та «Цікавий світ історії» (викладач історії Черниш А.І.), а конкурс на краще декламування української поезії (викладач української мови та літератури Іванова Д.О.) не залишив нікого байдужим, сколихнув в учнів почуття поваги до спадщини, яку нам залишили українські митці. Серед учнів груп професій громадського харчування були проведені конкурс-виставки «Форми нарізування овочів» (І курс), «Страви української кухні» (II і III курс), та професійна вікторина «Перехрестя предметів» (викладач спецтехнології кухарів Гавриленко Н.В.). Каськів О.В. провела як для учнів так і для колег майстер-клас з карвінгу. Цікаво проходили конкурси фахової майстерності з професії „слюсар з ремонту автомобілів"(майстри виробничого навчання Затерка О.М. та Малихіна І.М.).

З метою удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, оновлення інформаційного та методичного забезпечення навчально-виробничого та виховного процесу, впровадження нових технологій, форм і методів професійної підготовки учнів, сприяння творчому та професійному розвитку викладачів, майстрів виробничого навчання, вихователів та керівників гуртків, поширення перспективного досвіду в педагогічній діяльності в січні пройшли педагогічні читання на тему: «Розвиток життєвої компетентності: стратегія, технології, перспективи». Усі педпрацівники підготували докладні виступи та ілюстрували їх мультимедійними презентаціями. Водночас діяла тематична виставка «Самоосвіта педагога».

У травні місяці проводилась навчально-практична конференція по роботі зі здібною молоддю, на якій педагоги ліцею мали змогу поділитися досвідом своєї роботи у даному напрямку, а учні ліцею презентувати свої пошуково-дослідницькі проекти. Найкращий проект «Кожному мила своя сторона» учениці 155 групи Макуріної Марії (керівник - викладач історії Черниш А.І.) був презентований і обласній навчально-практичній конференції.

У жовтні-листопаді пройшла декада інтелектуальної творчості ліцеїстів. Були випущені предметні газети і проводилися ліцейні олімпіади загальноосвітніх предметів. Переможці взяли участь у міських олімпіадах з української мови - Місюк Тетяна (викладач Бугайова Т. Л.), з інформаційних технологій - Мельничук Ірина (викладач Мосієнко Т.С.).

Певна робота проводилася щодо проходження випускниками зовнішнього незалежного оцінювання. Були організовані тренінги та предметні консультації. 39 випускників взяли участь у зовнішньому оцінюванні. З фізики, біології, географії, учні показали непогані результати ЗНО.

Проведення діагностичних контрольних робіт стало одним з основних методів вивчення рівня навчальних досягнень учнів груп з усіх предметів, що здійснювалося в системі моніторингу якості освіти. Застосування єдиного моніторингу в ліцеї дозволило уніфікувати контроль навчального процесу, а також проводити корекційну індивідуальну роботу з учнями і педагогами.

Певна робота ведеться з обдарованими та здібними учнями.

Педагоги та учні ліцею беруть активну участь в міських та обласних заходах. Майстер виробничого навчання Михайлович О.М. була учасницею обласного конкурсу профмайстерності з професії «Кухар», методист ліцею Мосієнко Т.С. брала участь в обласному конкурс методистів. На базі ліцею проходив семінар заступників директорів з навально-методичної роботи, у ході якого ділилися досвідом роботи педагоги Іванова Л.С., Мосієнко Т.С., Бугайова Т.Л., Анісімова Л.А., Ковтанюк В.Я. та провели методичні уроки викладачі Климентьєва Л.М., Корнієнко В.В., Гавриленко Н.В. Також на базі ліцею пройшли обласні секції бібліотекарів, математиків. Викладачі Анісімова Л.А., Бугайова Т.Л., Мосієнко Т.С., Петрик О.Ю., Корнієнко В.В., майстер в/н Каськів О.В., психолог Бусигіна Н.С. виступали з доповідями на обласних методичних секціях та педагогічних читаннях.

Протягом року створювалася електронна бібліотека надбань. За планом проходили педагогічні ради, інструктивно-методичні наради, засідання методичних комісій.

У 2012/2013 навчальному році 15 працівників пройшли атестацію, Івановій Л.С. - підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «старший викладач»; Климентьєвій Л.М. та Петрик О.Ю. підтверджено вищу кваліфікаційну категорію; Мосієнко Т.С. та Гавриленко Н.В. - присвоєно вищу кваліфікаційну категорію; Ковтанюку В.Я. та Аленькіній О.В. - присвоєно першу кваліфікаційну категорію; Мезінову В.І. - підтверджено першу кваліфікаційну категорію; Каськів О.В - підтверджено 12 тарифний розряд та присвоєно педагогічне звання «майстер виробничого навчання II категорії», Поляковському С.Я. - підтверджено 12 тарифний розряд; Малихиній І.М. - встановлено 12 тарифний розряд; Михайлович О.М. та Варзопову П.І. - встановлено 11 тарифний розряд; Костюченко М.П. та Федорчаку С.М. - встановлено 10 тарифний розряд.

25 педагогічних працівників пройшли курси підвищення кваліфікації: 8 викладачів в Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, один викладач навчається за програмою «Організація діяльності педагогів у мережі Інтернет (Інтел, верея 10.1)»; 8 викладачів та 11 майстрів виробничого навчання закінчили курси підвищення кваліфікації в Інституті  післядипломної освіти інженерно-педагогічних працівник: Донецьк).

Виховна робота в ліцеї була спрямована на реалізацію задач громадянського виховання, цілісного формування особистості учня, всебічного сприяння розвитку природних здібностей учнів, виховання духовної культури  особистості та створення умов для вільного формування в учнів власної світоглядної позиції, виховання свідомого громадянина України.

Формуванню активної життєвої позиції учнів ліцею сприяла організація роботи органів учнівського самоврядування. Були створені творчі групи класних керівників які допомагають в роботі комісій, організовано виступи членів комісій на щотижневих лінійках.

Протягом року було організовано конкурс «Група року» за підсумками якого:

- гр. 181 посіла І місце (Мосієнко Т.С., Гаврилюк Т.К.);

II місце - група 155 (Климентьєва Л.М., Панасюк С.В.);

III місце - група 281 (Баран О.А., Грінченко О.І., Фіц С.П.).

Протягом року учень групи 348 Вахненко В. отримував стипендію міського голови.

Президент учнівського самоврядування Мельничук І. (група 381) стипендіат стипендії голови Миколаївської облдержадміністрації, голову Миколаївської обласної ради.

Дбаючи про розвиток творчих здібностей учнів ліцею, протягом навчального року були організовані різноманітні конкурси, змагання, свята.

Для організації змістовного дозвілля учнів в ліцеї працювали 8 гуртків.

Учні ліцею приймали активну участь в обласних, міських конкурсах, змаганнях. Так в обласному конкурсі театральних колективів «Посмішка Мельпомени» учні ліцею посіли II місце, обласному фольклорному конкурсі «Трембіта» III місце, обласному конкурсі патріотичної пісні «Червона троянда» і місце, обласному конкурсі художньої самодіяльності - II місце, обласному конкурсі КВК - II місце.

За результатами спартакіади ПТНЗ м. Миколаєва юнаки ліцею посіли III загальнокомандне місце (з 6 видів спорту). У спортивно-масових заходах Корабельного району посіли І місце з баскетболу, ІІ місце в легкоатлетичній спартакіаді, І місце з волейболу.

В гуртожитку ліцею на кінець навчального року проживало 103 учня.

Особливе значення приділялось укріпленню матеріально-технічної бази.

Протягом всього навчального року удосконалювалися та оновлювалися паспорти майстерень, лабораторій, кабінетів. Поповнювалися потемні папки, складалися поурочно-тематичні плани, переліки навчально-виробничих робіт.

В кухню-лабораторію з дегустаційним залом було придбано барну стійку та подаровано батьками робочі столи для учнів та майстрів виробничого навчання. Закуплені згідно до нових стандартів посуд для барменів відкрита кухня-лабораторія для кондитерів (де учні відпрацьовують свої навички та реалізують продукцію), придбано нові меблі.

Переобладнана ремонтна майстерня, в лабораторію по будові автомобілів  закуплені ще 2 зварювальних пости для учнівських груп електрозварників ручного зварювання.

В кабінетах № 10, 9, 17, 16, 11, методичному кабінеті частково замінені вікна на металопластикові.

В їдальні ліцею (кухня) повністю замінені вікна на металопластикові.

Проведено ремонт спортивної зали, кабінетів.

В гуртожитку ліцею повністю відремонтовано блоки 6/1, 6/2, придбано нові меблі. Планується ремонт блоку 4/1.

На даний час вирішується питання щодо капітального ремонту даху майстерні і часткового ремонту даху гуртожитку.

За 2012-2013 навчальний рік станом на 01.08.2013 р. по загальному фонду було затверджено кошторисом та витрачено:

2210 (придбання предметів, матеріалів, обладнання) 753212

2220 (придбання медикаментів) 3417

2240 (оплата послуг, крім комунальних) 7020

2272 (водопостачання) 20866

2273 (електропостачання) 163902

2274 (оплата за природний газ) 576327

Надійшло коштів по спеціальному фонду від господарської діяльності 217209,37 грн, витрачено 125756,16 грн.

Заробітна плата, стипендія, оплата за комунальні послуги виплачується своєчасно.

Від батьківського благодійного фонду «Підтримка МПЛБ та СП» надійшла спонсорська допомога в розмірі 50780, 88 грн.

Категорія: Педагогічна скарбничка | Додав: cheryl
Переглядів: 704 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2025