Категорії розділу

На допомогу учню [0]
Педагогічна скарбничка [16]
Методична скарбничка [29]
Скарбничка класного керівника [5]
Поради для молодого викладача [12]
Поради для майстра виробничого навчання [1]
Психологічна скарбничка [1]
Пропонуються поради практичного психолога Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг
Ліцензування [4]

Пошук





Четвер, 28.03.2024, 16:41
Вітаю Вас Гість | RSS
Миколаївський професійний ліцей будівництва та сфери послуг
Головна | Реєстрація | Вхід
Каталог файлів


Головна » Файли » Скарбничка класного керівника

Шляхами подвигу і слави
[ Викачати з сервера (49.5 Kb) ] 10.04.2014, 09:58

                                               ТЕМА:    « Шляхами подвигу і слави»

(Сценарій позакласного заходу до 70 – ї  річниці визволення Миколаєва від німецько-фашистських загарбників)

Пігузова Т.І., зав. бібліотекою;

Ворошилова Г.В., бібліотекар;

Нестеренко Г.М., керівник гуртка

 

Мета: закріпити знання учнів про події Великої Вітчизняної війни  та про визволення Миколаєва від німецько-фашистських загарбників, здійснити демонстрацію архівних документів періоду другої світової війни, вшанувати пам’ять загиблих визволителів.

Оформлення:

  1. Надписи: «Слава вам, воїни, слава, безсмертнії.

                     Вічну хвалу народ вам  співа!»                

       2.Книжково – ілюстративна   виставка, фотогазета «70-річчя визволення  Миколаєва від фашистських загарбників» .

 

Обладнання: ПК,  проектор

 

  1. Гула, стогнала і ревла земля,

         Сивіли в горі мати і кохана.

         В огні була Вкраїнонька моя —

         Була війна жорстока. Вітчизняна.

 

  1. Пройшло  70 років з того часу, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною  - ціною крові і сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки війни, але не згасає пам’ять про тих, хто приніс на алтар свободи найдорожче – життя.

 

  1. 28 березня - пам'ятна дата для кожного миколаївця - День визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

 

  1. Миколаїв  знаходився  під окупацією  ворожих  військ протягом трьох років, і тільки в 1944 році був звільнений від загарбників.

    (відео)

  1. У березні 1944 року радянські війська розгорнули широку наступальну операцію з повного визволення Правобережної України.

 

  1. У ході цього наступу 3-й Український фронт проводив Одеську операцію з метою звільнення всього північно-західного узбережжя Чорного моря, міста Одеси та виходу на державний кордон з Румунією. Для сприяння військам фронту підводні човни, торпедні катери і авіація Чорноморського флоту активізували свої дії на комунікаціях противника в західній частині Чорного моря. Штурмова і винищувальна авіація флоту наносили удари по важливих берегових об'єктах гітлерівців у смузі наступу наших військ.

 

  1. Першим етапом Одеської операції стало звільнення Миколаєва. До 26 березня війська фронту зосередилися на підступах до міста. Необхідно було не тільки звільнити його, але і перешкодити евакуації гітлерівських військ морем, вивезення награбованого ними майна, не допустити руйнування міста.

 

  1.  Для вирішення цього відповідального завдання було вирішено висадити в порт Миколаєва десант морських піхотинців. Десантники повинні були викликати замішання в тилу ворога, відтягнути на себе частину сил і полегшити наступ частин, які штурмували місто.

 

 

  1. Окремий 384 -й батальйон морської піхоти під командуванням майора Ф. Котанова, який діяв у складі 3-го Українського фронту, отримав завдання сформувати загін добровольців для висадки в Миколаївський порт. Командиром десанту призначили старшого лейтенанта Костянтина Федоровича Ольшанського. З числа добровольців в загін відібрали 55 морських піхотинців і 12 червоноармійців

 

  1. Десантники розмістилися в селі Богоявленське на річці Південний Буг, в 15 кілометрах від Миколаєва. Тут вони знайшли сім старих рибальських човнів і підготували їх до походу. У ніч на 26 березня загін пішов в порт. Провідником був місцевий рибалка А. Андрєєв. Стояла погана погода ­проливний дощ і сильний поривчастий вітер значно утруднювали рух човнів. Приблизно половину шляху належало пройти вздовж зайнятих ворогом берегів.

 

 

  1. Негода допомогла не тільки пройти, а й непомітно висадитися в порту. Моряки швидко зняли вартових і організували кругову оборону в будівлі нового елеватора , використовуючи його бетонні стіни як укриття. Ворог виявив їх тільки о 8 годині ранку 26 березня.

 

  1. Перша атака почалася близько 10 години ранку. Ворог ще не знав чисельності десанту, але чудово розумів, яку загрозу він представлятиме під час штурму міста. Тому проти десантників відразу були кинуті великі сили, які потім постійно нарощувалися.

 

  1. Не добившись успіху в першому штурмі, противник підтягнув батарею 75-мм гармат, танки, міномети і вогнемети. Протягом двох днів десантники вели майже безперервний запеклий бій з багаторазово переважаючими  їх силами противника. Вони відбили 18 атак, підбили 2 танки і 4 гармати, знищили близько 700 солдатів і офіцерів противника.

 

  1. Коли в ході бою противник запропонував десантникам здатися , вони рішуче відкинули цю пропозицію і передали радіограму командиру батальйону: «Ми, бійці і офіцери, моряки загону товариша Ольшанського, клянемося перед Батьківщиною, що завдання, що стоїть перед нами, будемо виконувати до останньої краплі крові, не шкодуючи життя».

 

  1. Десантники продовжували бій. Противник використав артилерію, танки, вогнемети і димові шашки. Поранені, виснажені атаками, постійної канонадою, обстрілами, димом і газами, моряки вперто трималися на своїх позиціях.

 

  1. Гітлерівці стріляли по вікнах і проламів в стінах. У приміщенні було нестерпно жарко. Моряки задихалися від їдкого диму шашок і полум'я вогнеметів, гинули від осколків мін і снарядів. Ольшанський різкими кидками переміщався від однієї групи бійців до іншої, підбадьорюючи моряків.

 

 

  1.  Але ряди їх з кожною годиною ріділи. Смертю хоробрих полягли багато бійців і офіцерів, був убитий провідник, загинув замполіт капітан А. Головлев, а потім і командир загону старший лейтенант К. Ольшанський.

 

  1. Вранці, 28 березня наші війська повністю звільнили Миколаїв. До того часу в живих залишилося тільки 12 десантників на чолі зі старшиною 2 -й статті В. Бочковичем.

 

  1. Всі  55 морські  піхотинці-десантникі були удостоєні звання Героя Радянського Союзу. Імена 12 червоноармійців, серед яких були зв'язківці, сапери і снайпери, багато років залишалися невідомими, оскільки вони були відсутні в списку десанту. Пізніше їм усім було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

 

 

  1. Останнім, в 1965 році, це високе звання отримав провідник А. Андрєєв. За звільнення Миколаєва батальйон Ф. Котанова отримав подяку Верховного Головнокомандувача і найменування Миколаївського.

 

  1. На одній з центральних площ Миколаєва наші співвітчизники спорудили величний пам'ятник героям-ольшанцям, полеглим в боях за визволення міста.

 

                   (Пісня « Журавлі»)

 

  1. Схиляємо голови низько,

Щоб шану героям-солдатам віддать .

На вічних постах стоять обеліски,

В полях обеліски стоять.

 

  1. Летять, відлітають у вічність роки, і скільки б їх не минуло , не зітруть в народній пам’яті імена захисників Батьківщини. Схилімо ж голови   перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя. Вшануймо їх хвилиною мовчання.

                                            Хвилина мовчання  

 

  1. Вічний вогонь палає

Дзвонить у далі століть

Вічний вогонь закликає:

«Щастя живих бережіть!»

 

  1. Вічний вогонь клекоче:

«Люди! Не  треба війни!

Щоб не вмирали дочки,

Сестри, брати і сини»

 

  1. Вічний вогонь палає,

Тужать берізки над ним

Вічний вогонь вимагає:

         «Щастя і миру живим!»

(   Пісня « Не спи, моя рідна земля»)

Категорія: Скарбничка класного керівника | Додав: cheryl
Переглядів: 642 | Завантажень: 54 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

Copyright MyCorp © 2024